Stop subvocalising ehk lõpetada mõttes endaga rääkimine. 26.02.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, küsimus siis sellin, et kas on oleks mingeid eri rohte või harjutusi, kuidas lõpetada mõttes endaga rääkimine, mis painab mind? Mõtteid on häid ja halbu, pigem see, mis ma rääkinud olen, mis teised on ja võiksid rääkida, mis tegema hakkan või tegin jne... Ma ei suuda minutitki vait olla. Mida te oskaksite soovitada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rohud on head abilised, harjutused tulevad vägevalt appi. Minu Palve-Meditatsiooni 2. samm, aga enne see 1. samm-Palve peab selge olema (2-3nädalat sellele). Fr. Nietzsche sai oma vaimuprobleemidele abi Zarathustra raamatu kirjutamisega (vägev abi paljudele). Loe - "Nõnda kõneles Zarathustra" raamatutu ja sealt saab julgustavaid mõtteid. Minu "Väljavalitu" Tervisemaja mõtted eelkõige ja siis ka mujalt raamatust.
Aga rohi ja koostöö tohtriga olgu tegudeplaanis esialgselt aukohal.
Tegudele!
Jüri O.-M. Ennet