Ärevushäire tagasilöök. 26.06.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Mina vótan cipralexi 10mg päevas. Siin viimasel ajal läks rohu vótmine ebaregulaarseks,kord ununes vótta,kord vótsin alles óhtul.
Kas nüüd peaksin rohu annust suurendama vói hakkama lihtsalt regulaarselt edasi vótma,et enesetunne stabiliseeruks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Rohu - endist skeemi jätkata.
2) Ainult arstirohu tarvitamisel jääb 9/10 võimalustest kasutamata. Seega -
a) üldkehalised-tervistavad harjutused, b) psühhoregulatsioon e pingetest vabanemise harjutused, neist lihtsaim minu palve-Meditatsioon, siis edasi Yooga, Autogeenne treening, positiivne pihtimine (mida head päeva jooksul korda saadetud), jne
3) Elusihid enda ja ühiskonna aspektist selgeks teha, aktiivselt kaasa lüüa, tegutseda.
Paranemine käibki laineliselt (kogu elu ju lainetab) ja sellest tagasilõõgist ei tohi end häirida lasta.

NB Uued eesmärgid annavad jõudu ka tervise ja töövõime edendamiseks - on mille nimel end käsile võtta, pingutada!
Ja veel - eneseületamise kunst ongi maailmas üks suuremaid. Enese suhtes peab heatahtlikult range olema, järjekindel olema, tegus olema.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet