Lapsesaamine ärevushäirega inimesega 12.06.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu küsimus puudutab seda, kas lapsesaamine ärevushäirega mehega on hullumeelne? Kui suur on võimalus, et selline asi geneetiliselt lapsele edasi kandub?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Diagnoosi paneb arst, ärevushäire diagnoosi psühhiaater. Ärevushäire on ravitav. See ei ole pärilik haigus. Kui ravi tehtud, siis on teil ju kõrval ilma ärevushäireteta elukaaslane ja siis seda küsimust Teil ei teki.
Ärevushäire ravimisel tabletist üksi ei aita. (vt. varasemad soovitused).
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet