Millest kogu aeg halb? 17.06.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Mul on mure, selles et aasta aega tagasi hakkas järsku halb: süda hakkas kloppima, pea läks paksuks nagu värinad jne, nagu paanikahoo sümptomid.
Kui üle läks hoog, polnud nagu enam midagi, siis hakkasid need korduma, kutsusin isegi mõnel korral kiirabi koju, nemad andsid rahustit, mõõtsid vererõhku jne. mõndaaega hiljem lihtsalt jäigi silme-ees imelikuks pilt, nagu pilt ei jõuaks järgi ja ei pane tähele asju, selliseks pisut segaseks, pea on kogu aeg paks, siis tulid vasaku silma ette mustad täpid või selllised kogud, mis silma liigutades kaasa liiguvad. Kui alkoholi olen võtnud, siis nagu ka muutun selliseks ükskõikseks ja ei ole nagu viga, aga kui palju on saanud võtta, siis pohmelusega väga sant olla, vahel käib selline sähvatus läbi peast ja igalt poolt raputab pilti nii kõvasti silme-ees, et ei teagi, mis see nüüd oli, perearst on soovitanud psühhiaatri juurde minna, kirjutas rahustit, aga need pole aidanud. Kui nüüd täitsa praegusest olukorrast rääkida, siis on nii, et süda ei hakka kloppima, lihtsalt väga halb on, midagi ma tähele ei pane, olen väga uimane, peas mõtted uitavad, midagi aru väga ei saa, suhelda ei taha see hetk kellegagi, suur hirm on lihtsalt, et mis mu tervisel järsku viga on. Eriti hull on just, kui hommikul ärkan, siis on kõige imelikum olla, iga päev just ärgates hommikul on väga kahtlane, olles mingi tund aega üleval olnud, olen teinud ühe suitsu ja hakkab ka korraks halb 5 minutit ja siis läheb mööda. Olen 22 aastat vana, alkoholi enam ei võta, suitsu jätsin ka maha. Ma tõesti olen mures, mis mul viga võib olla, lollid surmahirmu mõtted peas ja sundmõtted ka, oleks mul tavalised äravushäire või paanika sümptomid oleks ma väga õnnelik isegi. Kardan iga väikest muutust oma kehas, paremal käel üks veen läks ülepäeva järsku selliseks sinakaks ja suuremaks ja paistab välja randme juurde tekinud soontele mingid munakesed nagu.
Vabandust, kui jutt aegajalt segane on, aga teie kui vanem inimene juba, oskate nõu anda, mida teha ja kuidas käituda sellises olukorras?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ärevushäireid (paanikahood) on tänapäeval rohkelt. Need on kõrvaldatavad.
1. vt minu varasemad soovitused (vt otsinguga)
2. Enesemuutmise päevik:
a) Ennistamine e raviprintsiibid,
b) Ennetamine e profülaktika printsiibid kasutusele võtta,
c) Edendamine e treening - see 3E-d olgu nii kehalise kui ka vaimse sfääri vallas praktikasse viidud.
3) Terves kehas terve psüühika! - seda julgelt ja regulaarselt kasutada ja
4) Enesekindel-rõõmsameelne psüühika parandab nii vaimset kui kehalist tervist - Terve psüühika muudab tervemaks ka keha!
5) Vajadusel psühiaatri jutule. Psühhiaatrit karta vaja ei ole.
6) Lisainfot praktiseerimiseks saad minu rmt-st "Väljavalitu", alusta Tervisemaja ptk-dest.
Toredat Võidupüha ja head harjutamist!
Jüri O.-M. Ennet