Ükskõiksust ja tuimusest 29.05.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Millest võiks küll tekkida üleüldine tuimus ja ükskõiksus ümbritseva suhtes? Elan tavalist elu, käin tööl, elan pereelu, kasvatan last, aga puuduvad emotsioonid kui seesugused. Miski ei suuda mind kurvastada, rõõmustada, vihastada. Olen lihtsalt ühtemoodi tuim kogu aeg, mälu on kehvapoolne, aeg-ajalt on raske asju meenutada, aga igapäevaeluga saan siiski hakkama.
Viimase 7 aasta jooksul olen mõned kuurid võtnud Prozaci (pooleaastaste kuuridena) ning viimased paar aastat tarvitanud unerohtu. Kas võib minu tuimus olla tingitud unerohu pidevast võtmisest, igavavõitu elust või on see ikkagi depressioon, mida peaks nüüd tõsisemalt hakkama järgi uurima ja ravima? Tahaks ju ikka näha ka elu värvilisemalt ja tundelisemalt, nagu seda ennevanasti nägin.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Võimalusi palju, et millest:
1) depressioon, 2) üleväsimus, 3) suhtlemishäired, 4) intiimelu, 5) uneprobleemidega seotud asjad. See eelnev ka kõik omavahel tihedalt seotud.
Fluoksetiin (Prozac, Flux, Framex, Nycoflox, Deprimaks, Magrilan) on hästitoimiv serotoniini tagasihaaret mõjutav rohi. Rohi on hea, aga elukorralduses on vaja muudatusi ja rohi on sealjuures vaid abivahend.
Kuulake rohkem oma südame häält. Kuulake ja nii siis ka tehke!. Kahjuks on inimesed teatud mallides-mudelites kinni ja ei julge oma sisetunde järgi olla, käituda.
Aga kes proovis, see siis varsti ka suudab!
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet