Väga kiiresti närvi minemine 11.04.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ärritun viimasel ajal väga väga tihti ning võin öelda vihasena väga palju mõtlematuid sõnu. Ärritun ka väga tühiste asjade peale, näiteks kui olen toolile istunud, et õppima hakata ning pastakas kukub maha, siis ma lähen väga närvi ja ka üldiselt tavaliste asjade peale. Vahel mõtlen, et äkki olengi mingi närvihaige juba, ning tihtipeale on nii, et kui olen ikka pikemat aega vihane ning väga ärritunud siis kipun nutma lausa... kas mul oleks mingit psühhiaatrit vaja vms? See võib tunduda tühine ningi loomulik närvi minemine, kuid ma ise tunnen, et see on juba rohkem kui 'tavaline närvitsemine' ja ma ei suuda end ka talitseda sel puhul.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vaja on piisavalt puhata ja une arvelt ei võta sekunditki!
Vaja on teha minu Palve-Meditatsiooni esimest sammu, et liigsest närvipingest vabaneda, enesekindlamaks muutuda!
Vaja on jõukohaselt kehalise treeninguga tegeleda. Terves kehas rõõm ja rahu!
Vaja on õppida regulaarselt, et koolistressi asemel kooli-Rõõm sinu ümber hõljuks.

Räägi oma probleemidest Esivanematele.
Oled tubli!
Jüri O.-M. Ennet