probleemid 10.09.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma ei saa enda endaga hakkama enam. Ei suuda otseselt midagi otsustada, kuna kõigest oleks ükskõik. Ärritun hästi kergelt ja kiiresti. Aga ei lähe närvi, vaid hakkan nutma. Pidevad tujumuutused. Ükshetk on kõik tore ja hea olla, teinehetk on kõik masendav ja iga asi ajab nutma. Kas ma peaksin psühhiaatri jutule minema? Kas on mingeid ravimeid, mis võiks selle tagasi hoida?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Eelkõige - elu eesmärgid paika, siis tead, et kuhu suunas liikuda. Enda Õnnemägede suunal!
2) Eesmärgi suunal minek-tegutsemine - vajab töövõimet, sihikindlust. Selle mudeliks ja vahendiks on sportlik tegevus - tervise tugevnedes paraneb töövõime. Sporti tehes, spordi printsiipe kasutades, õpime rõõmsameelselt pingutama, eesmärk silme ees.
3) Loe suurmeeste(-naiste elulugusid ja näed, et sihile minemine vajab Enda poolset Tegutsemist. Mitte keegi teine meid eesmärgile ei vii - mitte keegi. Ise pead aktiivne olema.
4) Päevik on suureks abiliseks - selgub sulle miinus, selgub iseloomu pluss. Ka miinusest rõõmu tunda - on mida parandada, korrigeerida.
5) Minu palveharjutus.
Arstirohtu sulle vaja ei ole, sportlikku tegutsemist küll. Tegutseda Nagu Sportlane.
Sportlane pingutab, aga süda hõiskab. Nii teegi!
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Antidepressantide mõju

Tere! Minu küsimus järgmine: Kas antidepressant võib vähendada huvi seksi vastu? Selge see, et kui juba neid rohte tuleb võtta ,on probleemid ja need ka mõjuvad. Olen kolm kuud võtnud Flux-i ja pärast ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Depressioon mõjutab seda valdkonda ja AD-d ravi perioodil võivad ka seda valdkonda ebasoodsas suunas mõjutada.
Depressiooni vabanemise teed hõlmavad ka muid võimalusi peale AD võtmise ja neid tulebki ...

Loe edasi

Kodust välja ja tagasi

Tere!
Lugesin just Teie vastustest, et inimene peab kodu-pesast õigel ajal välja lendama. Mina "lendasin" enam vähem 3 kuud tagasi ja olude sunnil, kuna vanemad müüsid maja ja uus, mis asemele osteti, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Sotsiaalsed probleemid, põlvkondade probleemid on mõnikord küllaltki keerulised lahendada. Aga kõik esivanemad on sellega hakkama saanus, saate ka Teie.
Pange kindlalt enda jaoks paika kolm valdkonda: ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: