Kogelemine 21.03.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Oleks selline küsimus, et kas täiskasvanute kogelemise ravis on uusi ja tõhusamaid meetodeid ka välja tulnud, et kuidas ravida kogelemist? (tahtsin selle teema postitada logopeedia valdkonda, aga millegi pärast ei saanud seal küsimust postitada)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Koostöö logopeediga kindlasti.
Asja olemus on ju ebasobivad pinged-krambikesed hääletekitamise lihasaparaadis ning need seotud psüühilise agensiga.
Seega - kõik võtted ja vahendid, mis aitavad enda keha lihaspingeid ja psüühika rahustamist reguleerida on kasulikud.
Kehaliselt on näo-kaela-rindkere-diafragma piirkond - hingamine - vaja kontrolli alla saada ja psühhoregulatsioon e. rahulikkus esinemise-vestlemise situatsioonis.
Tulge vastuvõtule ja annan mõned harjutused.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet