Pilt ujub kogu aeg silme ees 11.04.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, Olen 21aastane noormees. Eelmine kuu hakkasid mul imelikud hood (olen suitsetanud pikka aega kanepit ja joonud igal õhtul vähemal 4-5 õlut, mida ma peale esimest Hoogu pole rohkem teinud, täiesti puhas olnud.), ehk siis ärevushood: süda puperdas, pilt ujus ees, higistasin ülekere, külmavärinad kuni hambaplaginani, pea surises. Nüüd on mul neid hooge esinenud 6 korda selle aja jooksul. Olen korduvalt kiirabi koju kutsunud, nemad andsid mulle rahustit ja enam-vähem kõik laabus. Nüüd aga on nii et hommikul kui ärkan hakkan kohe sellele mõtlema ja silme ees pilt nagu ei jõua järgi ja hakkan kohe mõtlema sellele ja nii terve päeva pilt silme ees ujub. Käisin siis ka oma probleemiga perearstil, arst kirjutas mulle välja ravimi Xanax 0,25mg ja rohu Sertraline-Teva 50mg. Esimesel hommikul tundsin jälle sama asja, et pilt ujub, süda küll ei puperdanud, aga nagu ebareaalne on kõik. Võtsin siis mõlemat rohtu ühe tableti sisse nagu arst oli soovitanud, et Xanaxit 2korda päevas ja Sertraline-Teva ükskord hommikul. Ja Tunnikese pärast hakkas nii halb, et ei saanud midagi enam aru: pea oli paks, jalad ei kandnud, hingeldasin nagu oleks mingi narkootikumi mõju all või midagi, pead püsti ei suutnud hoida, kuidagi polnud hea... Hoog läks 45minuti jooksul üle ja tundsin ennast rahulikuna, nagu rahustite mõju all ikka. Äkki oskate öelda, millest see võib tulla? Veresuhkur on korras, vererõhk ka, pulss ka korras kogu aeg olnud, esimesel korral ainult kui tekkis ärevushoog, oli vererõhk kõrge. Millest see võib tulla, et silme ees on kogu aeg imelik? Kardan hirmsasti sellepärast, kas peaksin kohe minema psühhiaatri jutule või tegema mida?
Andke palun nõu.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vegetatiivne labiilsus e "laksuga" on regulatoorsed süsteemid veidi häälest ära. Häälestamine võtab veidi aega.
Xanaks on kiirabivahend ja võtta vaid vajadusel. AD-d võtta regulaarselt (kui kõrvaltoimed ei ole või nad ei sega).
Minu PM (Palve-meditatsioon)-harjutus annab pingetest vabanemise, varustab aju paremini verega, kõrvaldab 2-4 nädala möödumisel (harjutamisel) need "ujumised".
Alkohol ja Tossutamine - absoluutne ei.
Tervislikud eluviisid ja elusihid. vt. eelnevaid soovitusi.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet