Paanikahood vms ? 20.04.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Mul on mure, et silme-ees pikemat aega väga imelik. Pilt ei jõua järgi või midagi. Mul tekkisid paanikahood ja peale seda kogu aeg kahtlane olla. Kardan, et paanika tekkisiki sellest, et silme-ees hakkas pilt imelikuks kiskuma. Olen võtnud nüüd kuskil üle nädala antidepressante ja siiamaani pole aidanud, kuigi need vist hakkavadki hiljem tulemust andma. Kardan lihtsalt seda, et mul on midagi muud viga kui lihtsalt paanikahood, et ajus midagi halvasti või siis südamega. Olen teinud arstil EKG uuringu. Oli vist EKG, kui ma ei eksi ja arsti sõnul oli selles pildis südamega kõik korras, vererõhk on korras, veresuhkur samuti, vereanalüüsis ka kõik korras. Peavalusid ka nagu ei esine. Aga lihtsalt silme-ees pilt kisub vahel nii imelikuks juba, et minestangi ära, paanikat enam sellest ei teki, kuna olen vist juba harjunud sellega. Mis teie soovitaksite mul teha, et enesetunnet paremaks teha? Kas suureks muretsemiseks ja surmahirmuks pole põhjust?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vererõhk ilmselt madal või siis veresoonte reaktsioon selline (vegetatiivne labiilsus).
Minu PM harjutus treenib-tugevdab aju verevarustust. Jalutuskäigud ja siis kerge treening, regulaarselt.
Igal hommikul (ja ka päeval mitu korda) jaheda veega silmi mõjutada (nägu külma veega kasta). Teen seda ka ise, aga teistel eesmärkidel.
Vahelduv dušš: paras, soe-jahe, kuum-külm, paras. Nii mitmed korrad. Väga hästi toimib. Teha mõnuga.
vt. varasemaid soovitusi, sirvi minu raamatut "Väljavalitu", tegutse!
Parimate soovidega,
jüri O.-M. Ennet