Koolieeliku uneprobleem 05.04.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Mu 6aastane tütar ärkas öösel nuttes üles ja oli ärkvel, kuid minu küsimustele ta ei vastnud ja vaatas lakke silmad suured peas ning sonis midagi. Andsin talle juua, siis rahunes maha ja vastas ka minu küsimustele. Milles võiks asi olla?
Eelmisel päeval käisid nad rühmaga üsna pikal jalutuskäigul, kas võib olla üleväsimus?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ilmselt liigselt elamusi ja üleväsimus olid olulised.
Kallistamine, sõbralik julgustamine (mitte nunnutamine), apteegist veidi rahustavat teed, jalutuskäigud.
Õhtune muinasjutt (Uku Masing luges ja uuris neid pidevalt kuni oma elutee finišijoone ületamiseni) või muu last huvitav valdkond.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet