Kas võib olla tõesti depressioon? 24.10.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Pikalt on mind painanud uneprobleemid. Ärkan öösiti tihti üles ning mõnikord ei suudagi enam uuesti uinuda. Paigutasin voodit toas ümber, arvates, et äkki on selles probleem. Ei aidanud. Siis rääkisin ma murest perearstile, kes soovitas mulle Hea une tablette ning psühhiaatri jutule minekut, kartes depressiooni. Psühhiaatrile panin aja kirja, kuid selleni on veel umbes kuu aega. Hea une tabletid ka ei aidanud. Ja siis ma hakkasin mõtlema, et kas tõesti võib olla asi depressioonis. Masendust ja kurbust olen tundnud juba pea aasta, võib isegi öelda, et kauem. Olen seda aga alati arvanud sellest, et ma talun pinget halvasti ning seetõttu nii kergelt murdungi. Viimastel kuudel on kõik aga veidi hullemaks läinud. Lisandus eelnevalt mainitud uneprobleem ning tihti avastasin end uurimas enesetapu kohta. Sellest on isegi piinlik kirjutada, et ma tõesti ka jõudsin mitmel korral tegudeni ning üritasin endalt elu võtta. Edutult, nagu näha. Ka olen ma viimasel ajal tähele pannud, et olen hakanud kartma pimedust. Ma ei oska sellele seletust anda ning ei tea, kas need asjad omavahel seotud on. Muidu olen ma pimedas toas/majas üksi olemist pidanud üsna ebameeldivaks väiksest saati. Oli ka hetki, kui see hakkas mind väga segama, kuid enamasti olen sellest üle olnud. Kuid nüüd ma ei saa pimedas toas isegi magama jääda... Olen siis üritanud magama jääda nii, et jätan tule toas põlema, kuid ilmselgelt ei ole see ju parim lahendus.
Ma ei tea, kas selles kirjas nüüd midagi väga arusaadavat ka on, kuid andsin endast parima. Psühhiaatrile on mul juba aeg kirja pandud, kuid kuna selleni on nii kaua veel aega, siis oleksin tänulik mõnede näpunäidete eest, kuidas asju veidi parandada.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Depressioon võib olla, olla omaette haigusena-häirena.
Depressioon võib olla tingitud ka valest elurütmist, üleväsimusest, oskamatusest puhata.
Depressioon võib olla ka ärevuse jms. kaasnev sümptom.
Kohe tänasest saab teha:
a) Minu Palve-Meditatsiooni esimest sammu,
b) vaadata üle ja korrigeerida õpi/töörežiimi ja puhkuse vahekordi.
c) kehalise aktiivsuse osakaalu suurendamine,
d) oma probleemidest rääkida esivanematele (Ema või Isa, kui nad olemas ja nö käeulatuses on).
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

kartus

Tere!

Ravisin depressiooni ja üsnagi edukalt - teraapia pluss ravimid. Samaaegselt tegelen spordiga ja püüan nn "üleliigset auru" välja saada. Ravi lõpetamisest on nüüd kaks kuud möödas. Nädal-paar ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Lein on inimlik ja inimene vajab aega, et suurte muutustega harjuda. Loomulikult tulevad varasemad kurb-elamused selle taustal ka päevakorda. See ei tähenda vaimset ebakindlust.
Aeg parandab hingehaavad! ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: