Uneprobleem võõras kohas 11.04.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Minul on selline mure, et kui viibin sõbra pool, või laagris, ühesõnaga - on mingi suurem muutus - ei saa ma öösel magada. Mul on külmavärinad, ma värisen üle kogu keha, paha on olla. Mida see tähendab? Mida tegema peaks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Seda esineb noortel sageli. Aastatega see taandub. Aitab enda une-eelne rahustamine - lihaste ringutav-haigutav mõnus pingutamine ja samaaegselt rahulik-nohisev-haigutav sissehingamine. Siis väljahingamine (loomulik) ja kõigi lihaste lõõgastumine. Lihaste rahunemisel rahuneb ka närvisüsteem. Selle nipi saab paari nädalaga päris hästi selgeks. Mõnusalt, rahulikult, enesetunnet jälgides.
Muu unega seonduv, mis varem soovitatud. Rahustav tee on kasuks.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet