Seroquel, Cipralex ja rasedus 02.12.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 8 kuuse poja ema ja mul oli sünnitusjärgne depressioon, mille raviks võtan Seroqueli ja Cipralexi. Vaatamata spiraalile olen uuesti rasestunud (rasedus on u 3-4 nädalat). Sooviks teada, kuidas nimetatud ravimid loodet mõjutavad, kas võivad tekitada väärarenguid või lapsel tulevikus mingeid tervisehäireid (vaimseid)?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Nii Seroqueli (miks seda rohtu määrati?) kui ka Cipralexi puhul on vajalik pidada nõu teie raviarstiga.
Kuldreegel - raseduse puhul on kasuliku ilma rohuta.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet