Vanaemaga pole kõik korras? 24.08.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tõsine probleem vanaemaga, ta mõtleb asju välja, halvustab oma perekonda. Lisaks sellele käitub väga absurdselt. Elame maal, viimasel ajal teeb eraldi süüa, metsa ääres lõkkel, sest väidetavalt ei lubavat me tal meie tehtud sööki süüa(seda väidab sugulastele ja tuttavatele) vahepeal sai temaga sel teemal räägitud, et me ei keela tal süüa jne, aga ikka jätkab sama asjaga. Kõige hullem on see, et meil maja juures käib väga tihti rebane, ja lisaks temale endale sööb tema sööginõudest ka rebane ja kuna ta tegelikult sööb ka meie toitu tekib mure juba enda tervise pärast.
Lisaks sellele teeb ta veel igasuguseid ebanormaalseid asju, mis panevad kahtlema tema vaimses tervises.
Ja kõige lõpuks hakkas ta rääkima majamüügist, mille on minu vanemad üles ehitanud ja mis lubati mu isa nimele kanda.
Mida teha sellises olukorras ?
Kogu see jama hakkab mõjuma kogu mu perekonnale, lisaks sellele olen ise rase ja kardan enda lapse tervise pärast, kuna olen pidavalt närvis ja nutt tikub ka väga tihti peale.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vanaema vajab ravi, head ravimid olemas. Ravides saab vaimse tervise paremaks ja siis saab ka terve mõistuse juures need päranduse-kinkimise asjad õiglaselt ära korraldada.
Psühhiaatri jutule!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet