sunniviisil psühhiaatria ravile 26.06.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu 20-aastane poeg on palju aastaid eraklik olnud, õieti sõpru tal ei ole. Ülikoolis on ta 2 aastat ilusti hakkama saanud. Kuid mai kuus põrus ta ühel eksamil läbi ja peale seda on ta väga "ära pööranud". Enamasti elab ta koos vanaemaga, sest isa kolis ära kui ta oli 3-aastane lahutuse tõttu. Ja mina, ema, olen paar aastat välismaal töötanud. Võib-olla on tal ka raske seda emotsionaalselt taluda, et on pidanud tihti vanaemaga ainult olema. Probleem on selles, et mai kuus juba hakkas ta asju puruks peksma ja vanaema kirjeldusel tundub nagu hull olevat, isegi rebib raha puruks. Kui ma juuni alguses oma poega Eestis külastasin, siis tundus kõik hästi olevat. Rääkisin talle küll, et selle põhjal, mida ta mai kuus tegi, et ta vajaks psühhiaatri abi ja rohte, kuid vabatahtlikult ta psühhiaatrit külastama ei olnud nõus. Aga minu hinnangul tundus juuni alguses kõik hästi olevat ja seega ei saanud ma ka teda hakata sundima psühhhiaatri vastuvõtule. Nüüd vanaema jälle teatas, et olukord on jälle hulluks muutunud, nii, et isegi ähvardab vanaema. Viskab asju puruks ja rebib raha. Aga samas tean et ta töötab supermarketis kaubavälapanijana, tundub et seal saab ta hakkama.
Ma saan aru et ta vajaks kindlasti psühhiaatri vastuvõttu, rohte ja isegi hospitaliseerimist. Kuna ta ise vabatahtlikult selleks nõus ei ole, kas on võimalik teda sundida? Ma mõtlen , et teatada psühhiaatria haiglale, et ta peaks ravi saama ja keegi siis tuleks ja viiks ta ravile, kas see on võimalik?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Suurtes Psühhiaatriahaiglates on valvepsühhiaater - võtab vastu tööpäevadel.
Sealt saab tohtri käest peale vestlust konkreetseid soovitusi.
Valvetuba võtab vastu ööpäevaringselt.
Mida varem selgust saate, seda varem saab ka abi planeerida ja anda.
Head rohud olemas.
Ruttu jutule.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet