Kuhu peaksin pöörduma? 04.11.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 23 a- noormees. Minul on paar muret hinge pea, kuid ei tea kuhu abisaamiseks pöörduda. Siiani olen üldse kartnud ja üritanud muredega ise hakkama saada, kuid lõpuks tundub ikka, et peab abi küsima.
Probleem nimelt selles, et vaikselt hakkab kõik metsa kiskuma. Just vaimselt. Olin lapsena astma haige, peale seitsmet eluaastat läks see ära. Sinnamaani olin nii haige, et ei saanud lasteaias käia. Elasime sellises linnaosas, kus on põhiliselt väiksed tänavad ja eramajad. Erinevalt suurte paneelikatest, minu kandis väga palju lapsi ei olnud. Seepärast veetsingi enamuse ajast oma vanaemaga või üksi olles. Väiksena olid ainukesed sõbrad mu enda Koer ja üleaedne tüdruk ning tema vend. Kuna nemad käisisd lasteajas siis nägime peamiselt

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lugulaul on "pooleks" jäänud. Mul ka yxkord juhtus.
Mõnus kehaline tugevdab veelgi hingamisorganeid ning see astma-lugu jääb palju kindlamalt kaugminevikku.
Üksilduse ja sõpruskonna vähesuse vastu on suhtlemine - suheldes tekivad tuttavad, sõbrad, sõbrannad ja Temake.
Julged ei karda! Näitemängulisuse printsiibiga (mitte infantiilselt) on suhelda kergem ja nö eksisammud on heaks õpetuseks - ka neist saab rõõmu tunda.
Mõnusat suhtelmist,
Jüri O.-M. Ennet