Magama jäädes tunne, nagu süda jääks seisma 09.05.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Viimase kuu jooksul on olnud magama jäädes tunne, nagu ei saaks enam hingata või süda seiskuks korraks, võpatan ennast istukile selle peale ja pulss kiireneb märgataval. Olen üldiselt ikkagi magama jäänud hiljem aga täna öösel kestis see piin kuni kella 4-ni hommikul, kui võtsin rahustit (Diazepam) ja jäin magama. Praegu seda kirja kirjutades on kergelt sarnane tunne ja süda lööks nagu ebakorrapäraselt. Esimest korda tekkis see tunne, järgmisel päeval, kui olin alkoholiga liialdanud eelnevalt. Olen võtnud ebakorrapäraselt sama rahustit paari nädala kuni kuu aja tagant poole tableti kaupa.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Valocordin-Diazepam tilgad, psühhoregulatsiooni harjutused (minu Palve-Meditatsioon, esimene samm), kerged sportlikud harjutused - sellest alustada. edasi vt. ärevushäire valdkonna soovitusi ja "Väljavalitu" suuniseid.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet