Skisofreenia ravi 14.01.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Võtan õhtuti 3 Leponexi. Kell 17 00. Öeldi, et enne magama minekut, aga Leponex teeb uniseks ja tahan kaua magada ja hommikul vara ärgata. Nii, võtan õhtused rohud ja tund peale võtmist nii väsinud ja kiirelt liigutades halb ja hirm ja vahel paneb süda ka rütmihäire kui hirm. Hull värk. Hirm on sellepärast, et olemine muutub nõrgaks nagu tunnen ette, et kohe on rütmihäire. Ja kui tulebki rütmihäire, siis kardan, et tuleb veel ja, et süda jääb seisma. Tahaks teada, et mis varjandid on siis, kui Leponex ära võtta ja mis edasi ja mis kõrvalmõjud. Skisofreenja selline, et hääled peas, aga muud värki pole juba aastaid olnud. Nagu psühhoosivaba. Ei tee veidraid asju, mõistus selge ja kui mõtlen tagasi, siis midagi tundnud pole, nagu segane pole, kõik nagu oleks terve, ainult hääled peas. Algul kui haigestusin, siis olin jah segane, aga mulle tundub, et osaliselt terve nüüd? Stabiilne, ainuke asi hääled.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Koostöö psühhiaatriga. Rohu võtmisel: a) saab vajadusel kellaaega uuuta, b) saab rohu annust muuta, c) saab rohtu muuta.
Südame kontroll, siis saab teada: a) kas psüühikarohu kõrvalmõju või b) südame kerge rütmihäire.
Kui senini Leponex pole "hääli" ära võtnud, siis võiks mingit teist rohtu võtta "häälte" vastu.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet