Enesekindlus 11.02.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on probleeme enesekindlusega ja sooviksin teada, kas oskate soovitada mõnda psühhiaatrit Tallinnas, kelle kaudu võiks abi leida?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Kui inimene oma igapäevaseid vajalikke tegemisi (kaasa arvatud voodi kordategemine) mõnu ja korralikkusega teeb, siis kasvab ka enesekindlus. Korralikud töötulemused kasvatavad enesekindlust.
2. Kui inimene tegeleb temale sobiliku spordiga, siis selle kaudu kasvatab ta ka üldist usku endasse ja enda tegemistesse.
3. Kui inimesel on mingi huviala ja ta selles tubli on, siis see lisab tubli annuse enesekindlust ka muudes tegemistes.
Seega - oma vajalike tööde-õppimiste jms järjekindel tegemine on metoodiline alus ja enesekindluse võti. Mudeliks on ka sportlik tegevus -harjutad, pingutad, treenid rõõmsameelselt ja siis tulevad ka sportlikud saavutused ja see enese areng, saavutuste areng annab ja kasvatab enesekindlust.
4. Suhtlemisalane enesekindlus tuleb suheldes ja seda tuleb võtta mänguliselt (nagu näitemängus). Näitlejad harjutavad, seda ka tavainimene.
nn negatiivne tagasiside (s.o. kui midagi korralikult välja ei tulnud) ongi edasiviiv jõud - saad teada oma veakesed ja oskad neid nüüd parandada, enda suhtlemist muuta.
Enesekindluse valdkondi on väga palju, seega on ka palju enda positiivses (enesekindluse tõstmise suunas) suunas mõjutamise "nippe".
5. Alusta kodustega vestlemisest (ema-isa jt) - nemad oma elutarkuse baasil oskavad head nõu anda. Koolis on ka psühholoog - kuula ka temapoolsed Õpetussõnad ära. Eelnevast selgub siis ka psühhiaatri külastamise vajadus/mittevajadus ja kelle poole konkreetselt.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet