Reaalsustaju kadumine 06.09.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Vahetevahel on selline reaalsustaju tunnetuse kaotus, selline tunne nagu oleks unes ning selline hirm, et kohe kaob teadvus.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Korralik puhkus, uni - päeva/öörežiim.
Kehaline aktiivsus - paraneb ainevahetus, organite verevarustus, ka aju.
Ortostaatilised harjutused - pea üleval...pea all. Seisa -lama,-jalad üles, -puusad lae suunas (turiseis) ja vastupidist rida tagasi. Sama - ortostaatiline - toime ka minu Palveharjutusel.
Suits-alko-narkootikumid - ei.
Perearsti juures kontrollida vererõhku - liig madal ja ülenormi kõrge annavad ka selliseid ebatundeid.
Sellest alustada.
Jüri O.-M. Ennet