Ei taha elada 30.09.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mul ei ole eluisu ja tahan surra. Olen alati üksinda ja keegi ei mõista. Ma ei tea, mida teha.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vana-Kreeka targad ütlesid, et inimese 40. eluaastad on selleks piiriks, millest alates peab muude mõtete kõrval ka surmaväravate suunas mõtteid mõlgutama: kas elu suured eesmärgid enda ja ühiskonna, laste ja lastelaste ees saavad ikka elu teisel poole korralikult täidetud ning isegi ületatud. Väärikad eesmärgid panevad mõtted-teod elu-missiooni suunas aktiivselt tegutsema ning "rajalt lahkumise" mõttemudel ei tule kõne allagi. Igaühel on meil siin Eestimaal oma ülesanne täita - enda, enda lähedaste ning ühiskonna huvides. Igaüks meist on oma isikupärase andekusega ja eeldustega ühiskonnale vajalik. Esivanemad pingutasid ju oma tegemisi ja vabadust võidelda selle nimel, et SINA, Väljavalitu!, saaksid nende tegemisi jätkata - selleks nad ju elasid-töötasid-võitlesid. Nii vajavad praegused ja järgnevad põlved ka Sinu panust. Parasjagu kurbust karastab, üleliigne melanhoolia tuleb arstirohuga organismist välja peletada.
Psühhiaater aitab.
Siis harjutused. Siis eesmärgid ja hoiakud "uued prillid" paika. Pärast äikest on õhk selge ja värskendav, pärast muret on rõõm seda maitsvam.
Alusta psühhiaatri juurest.
Igast murest saab üle!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet