mõtted, mida ei taha mõelda 20.10.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma tegelikult olen oma eluga rahul. Aga iga kord, kui midagi läheb negatiivselt, siis mõtlen ühte fraasi "ma ei taha enam elada" Tihti jään selle mõtte juurde pikemalt.

Ma ei taha ennast ära tappa. Ma ei tea, miks ma nii mõtlen ja ma ei taha seda teha. Kuidas sellest üle saada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Häiriv mõte suruge mingi muu mõttega kõrvale. Usuinimene võiks öelda mõne palve. Psühhoteraapilist lähenemist hindav - teha autogeense treenigu teatud võtteid. Luulesõber öelda peast mõnda toredat luuletust, laulusõber laulukest.
Mis läheb negatiivselt? Nn negatiivsed olukorrad ongi ju meid karastavad ja tugevdavad. Ilma nendeta oleme ülimalt äpud, saamatud ja ei suuda elu-rütmiga ühes taktis olla. Muutke oma suhtumist hinnaguskaalasse.
Kui noor Te olete? Millised sihid olete elus endale seadnud ja mida neist juba saavutanud? Elu on ju kohustus esivanemate ja vanemate ning laste ees, kaaskodanike ees. Lugege muinasjutte, suhelge sõpradega. Kui ikkagi "kännu taga kinni", siis psühhiaater aitab.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet