Unetus ja paanikahood. 26.06.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Viimane kuu ei saa magada ja pidev hirm kui viibin avalikes kohtades,siis hakkab raske hingata.Õhtul hirm,et ei jää magama.Poolaastat lõpetasin citaleci tarvitamise on olnud eelnevalt depressioone ja ärevusi kuid nüüd kuidagi hullemalt.Võtan uuesti citaleci,nädal olen võtnud,õhtul immovani siis 4tunnipärast ärkan ja võtan veel ühe.Täna öösel võtsin kel.22 siis 02 ja 05. Mul on tunne,et enam ei saagi ilma unerohuta.Hirm on nii suur.Viimasest töökohast koondati ja kartus kas nüüd saan üldse hakkama.Pole julgustki uut tööd otsida kartes paanikahooge.Kas olen nüüd tableti sõltlane?Mida teha?Kardan,et ei tulegi siit välja.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kliinik.ee saatis vabandades viimased kirjad alles täna, 14. juulil 2010.a. mulle vastamiseks.
Nüüd siis vastan.
Konsulteerida oma raviarstiga - Esprital - õiges annuses on suuresti abiks: und soodustav, rahustav, energeetiliselt toetav ja vägev AD.
Minu Palve-Meditatsioon - 3-4 nädalat harjutades on nn unerohi omast käest võtta. vt. minu ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid" raviprintsiipi, Päeviku pidamist, Tervisemaja soovitusi minu raamatust "Väljavalitu".
Igast murest saab üle!
Parimate tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet