Hirm kiirabi ees 11.03.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline mure, et mul on meeletult suur hirm kiirabi ees. Ma isegi ei tea, kas lihtsalt kiirabiauto või -arstide ees. Asi on lausa nii hull, et kui mul või mu lähedastel on kiirabi vaja, siis ma ei julge isegi helistada. Mu 1,7 aastane laps kukkus toolilt, lõi pea ära ja muutus jube loiuks, ei liigutanud ennast üldse. Teadsin, et pean kiirabisse helistama, aga helistasin hoopis esimesena lapse vanaemale. Ja kui pärast seda oli vaja kiirabisse helistada, siis lasin seda teha sõbrannal, sest satun ise niivõrd paanikasse, et värisen üle terve keha ja tulevad kõige hullemad mõtted pähe. Ka endale pole ma kunagi lasknud kiirabi kutsuda. Kui mul aastaid tagasi peapõrutus oli, jooksin kodust minema, kui kiirabi tuli. Tunnen, et asi on hull, sest kardan, et kui mu laps, keegi mu lähedastest või isegi mina kunagi hädasti kiirabi vajame, siis ma pole võimeline abi kutsuma. Pean sellest hirmust kuidagi lahti saama, sest alati pole mul kedagi kõrval, kui mu lapsel midagi juhtub. Ette tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sundhirmude variante palju, võib ka kiirabiga seonduv foobia olla.
Veidi rahustavaid arstirohte, rohkelt harjutusi (neid viis rühma, alustada minu Palve-Meditatsiooni harjutusega), uus hoiak (e. mida võtta südamesse, mida võtta mõtlemisega, sest kõik ju südamesse ei mahu).
vt. minu raamatu "Väljavalitu" ptk. 6.1. (Haigemaja 1. korrus) ja Tervisemaja ptk. 7. kuni 14.
Probleem on kõrvaldatav.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet