tahtenõrkus 19.05.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere
teagi, millest alustada. Ilmselt pole mõtet väga pikalt eellugu ka jutustada. Ehk siis- noormees, kellel oli paar aastat tagasi psühhootiline episood, millele eelnes väga pikaajaline depressiivne seisund. Testid näitasid, et mälu ja keskendumisvõime on taastunud, aju funktsioneerib normaalselt. Kuid peamine mure on täielik tähtenõrkus- terved päevad mõõduvad praktiliselt mitte midagi tehes, ta ei suuda ennast millekski sundida. Ja seda kõik need aastad. Loomulikult on tal ka ravimid peal ja ka käib psühhiaatril, kuid ka temal ei ole asjale mingit seletust-lahendust. Ja ei teagi enam, kust abi ostida, kas on üldse mingit olukorra paranemist loota. Kuni vanematel elupäevi, saame me talle toeks olla, aga mis edasi. Kõrvalseisjale tunduks ehk jah laiskusena, kuid oleks see nii, mis siis viga. Ta on ise sellest kõigest nii tüdinenud: tahaks elada, nagu teised temavanused-õppida, töötada, pere luua.
Oskate Te mingitki lahendust asjal näha? Ehk on mõni spetsialist meil, mujal maailmas, kes sellele on spetsialiseerunud?
Tänan!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Millised rohud ja millised annused? Sealtkaudu on esimene lähenemine. Teiseks, saab anda lisaks mõnda ergutava toimega rohtu. Kolmandaks, kehalised harjutused, veeprotseduurid, jm üldtoniseerivad vahendid. Neljandaks, apteegis on toniseerivaid tinktuure vabamügil. Proovida. Ja konkreetsemad sihid paika panna - see motiveerib vägevalt. Minu harjutus aitab tasakaalustada.
Koostöö psühhiaatriga ja kõik saab paremaks.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet