tahtenõrkus 14.01.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mu 28 aastasel pojal oli kevadel psühhootiline episood. Hetkel käib ta nii psühhiaatri kui psühholoogi juures ravil. Põhimure on praegu aga tohutu tahtenõrkus. Ta ei suuda midagi teha, ehk tegelikkuses on terved päevad kodus tegevuseta. Kuna ravimid on ainevahetust aeglustavad, siis selle tulemusel on ka kehakaal tõusnud üle 10 kg, mis omakorda tekitab depressiooni ja häbitunnet oma välimuse üle. Teine suur mure on sundmõte, ta nimetab seda süsteemi järgi elamiseks. See tähendab seda, et ta peab tegema endale igaks järgnevaks päevaks päevarežiimi, mida siis tahtenõrkuse tõttu jälle täita ei suuda- tulemuseks enesesüüdistused. Ta on nagu suletud ringis, millest väljapääsu ei paista. Ta on ka ise igasugust lootust kaotamas. Üritan anda endast parima, et kuidagigi teda aidata, kuigi hakkan ka ise igasugust lootust kaotama, et mingigi normaalsem elu teda ees ootab. Kas on üldse võimalik mingigi paranemine ja lootus normaalsele elule. Ma ei tea enam, kuidas edasi minna ja mis teda ees ootab, kuidas teda aidata.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mis rohtu ja millises annuses võtab? Missuge see psühhootiline seisund oli? jne. Siin dirigeerb psühhiaater.
Korralik puhkus ja töö- ja puhkerežiim. Toitumise jälgimine ja kehalise aktiivsuse kergitamine, jõukohaselt. Päevaplaan teha reaalne, alul väiksemad plaanid ja siis -organismi tugevnedes - ka plaani suurendada.
Parimate tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet