abi vaja 05.03.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tervist.
eelmisel aastal oli mul mure tervisega kui pea hakkas ringi käima ,süda hakkas pidevalt tugevalt kloppima ning vererõhk oli ka kõrgemapoolne ,siis käisin sellega haiglas igasuguseid uuringuid tegemas ning ei leitud mitte midagi peale selle et mingi südamelihas oli natuke nõrgem olnud ,igatahes kui mul hiljem parem hakkas ja uuesti südame ultraheli tehti siis oli kõik korras...kuna midagi ei leitud siis arst otsustas et mul on vist somatisatisoonihäire ning ma tegin läbi antidepressandikuuri...
igatahes nüüd (umbes aasta pärast) on mul jälle selline mure ,et süda klopib ning pea on kuidagi uimane koguaeg ja vererõhk on natuke kõrge (140/80)..sellega käisin ma perearsti juures ning mul kontrolliti verd ja tehti EKG ja need olid mõlemad korras (peale selle ,et süda kloppis).nüüd võtan ma jälle antidepressante ja püüan jälle koolis käia ning liikuda.asi on selles ,et mul on lõpu klass ja ma pean koguaeg koolis käima ja töid tegema ning südamekloppimine ,pea uimasus ja kõrge vererõhk on ikkagi ja veel see ,et nüüd on olnud juba mitu nädalat mingi valu südame piirkonnas sisse või välja hingates ja see tekitab koguaeg hirmu.
olekski abi vaja ,et kuidas kiiresti sellest üle saada ja praeguse kiire ajaga toime tulla ning tulevikus seda probleemi ennetada.
ette tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimese ja keskkonnavaheliste pingete puhul annab endast tunda suhteliselt nõrgem lüli, sinul siis see kardiaalne e südamega seonduv. Järeldus üks - nõrka kohta tuleb edendada. Tuleb jalutada, võimelda ja isegi kergelt füüsilist-sporti. Selle somatisatsiooniga on lood sellised, et on olemas psühho-somaatilised seosed organismis e närviline seisund psüühikas tekitab seda ka kehalistes funktsioonides. Keha ise on sealjuures terve, haigust ei ole. On ka somato-psüühiline seos! Ja see väga tähtis - kehalise tugevnemise (harjutamise) kaudu reguleerub ka psüühika. See on vägev. Oled kuulnud - Terves kehas terve mälu, terve kehas terve vaim, terves kehas hea meeleolu! Keha on vundament. Selle ravimite-AD osas ja ravimisega seonduv - vt. otsinguga see minu raviprintsiip (Enneti ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid").
Kooliga seonduv. 1. kehaline tegevus soodustab ka vaimset tegemist, õppimist ja annab vahepeal puhkust ajule. 2. Faktid on head, aga mõtlemist on ka vaja. Mis on asja uba, mis oluline, millest tuleneb kõik muu. Sellel teel on hea SPIKKER (õpetab olulist-ebaolulist eristama, paneb mõtlema). Mina õppejõuna-õpetajana annaksin juba spikri järgi poisile-tüdrukule hinnangu ja soovitused parema spikri (mõtlemise) tegemiseks. 3. Puhkus taastab jõu. Une arvelt ei minutitki. 4. Minu harjutus (Enneti Palve-Meditatsioon) on oluline selle samatisatsiooni juures, on oluline mälu-õppimise juures.
Ära närveeri. Õpetaja peaks närveerima - tema ju õpetab, koolitab ja kasutab oma meisterlikkust.
Mina tegin kooliajal palju-palju sporti. Keskkoooli lõpetasin ühe neljaga (teistest hinnetest ma ei räägi). Ülikooli astumiseks hakkasin hoolega õppima ja ülikoolis õppisin kahte eriala korraga - arsti ja spordimeditsiini - ja "nupp hakkas hästi nokkima" ülikooli kolmandal kursusel. Siis olin oma eriala ja kutsumusest täpselt ja sügavuti aru saanud. Olin selle endale teadvustanud.
Sulle ja kõigile õppuritele õpi-rõõmu soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Vajan abi

Umbes aasta tagasi diagnoositi mul psühhoos. Ravim on Rispolept 3 mg.
Olukord on uuesti ärevaks muutunud, ei puhka enam välja. Vajan kiirelt abi, kuhu saaksin pöörduda täna? Tõenäoliselt tarvis uut ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Rispolept on väga hea arstirohi. Mõnedel juhtudel on vaja annust veidi muuta ja see aitab.
Kui olete regulaarselt rohtu võtnud, siis tervislik vundament on piisavalt tugev ja organism suudab haigusele ...

Loe edasi

Kas mul on abi vaja ?

Tere
Minul tekkis küsimus, kas mul on abi vaja?
Nii algas kõik ühel peol juhtunud õnnetusest, kus mu sõbranna hüppas 2. korruse rõdult alla minult hoogu võttes, politsei süüdistas mind algul, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mine täna kohe valvepsühhiaatri jutule ja saad juba täna abi. Probleemist räägi kindlasti ka Vanematele.

Kanep ja alkohol on Põrgumürgid praegusel hetkel sinule ja neid karda nagu tuld heinaküünis. ...

Loe edasi

Lõikumine

Tere, Olen pubeealise tüdruku ema. Avastasin hiljuti, et tüdruk oli end lõikunud. Vahelejäänuna lubas, et ei tee seda enam kunagi. Eile kordus :((Ma tunnen, et vajan vähemalt ise abi sellega toimetulekuks. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ennast süüdistada ei tohi, vaja on leida lahendusi!
Psühhiaatriakliinkus on v. head laste-noorukite psühhiaatrid ja psühholoogid ja sealt saategi abi Lapsele. Siis hakkavad lahenema ka teie enda ...

Loe edasi

ei saa enam aru

tere!! ma elan k-järvel ja ma ei saa aru mis minuga toimub,kuigi ma olen täie mõistuse juures mängitakse minuga mänge,kus kõik on must....rohkem seda ei talu.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Arusaamise saab selgemaks, selgeks psühhiaatri juures.
Kohe vastuvõtule.
Karta vaja ei ole, saate abi!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

Ehmatamine.

Kas ebatavaliselt lihtsasti ehmatamine on inimese eripära või saab selle vastu midagi ära teha ? Kui jah, siis kelle poole oleks kõige mõttekam pöörduda? Võibolla poleks üldse põhjust muretsemiseks?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui häirib, siis on vaja abi otsida.
Alustage peretohtrist, siis selguvad ka edasised käigud (vajadusel).
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

oleks abi vaja

Kas saaks teie vastuvõtule tulla ,mulle meeldib teie ellu suhtumine. mull alko probleemid ja vähe närvid kaa korrast ära. Ette tänades. K.K.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Dispanseri tel Seewaldi Haigemajas 697 44 44, sealtkaudu registreerimine.
Eravastuvõtt: 56 463 830 abil kokkulepe.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

psühholoogiline abi

Tere.Otsin head psühholoogi,psühhiaatrit,ma isegi ei tea,kumba vaja oleks. Probleemid alkoholiga,pidev depressioon,suitsidaalsus.
Korra (2.a.tagasi)olen abi otsinud ja valusalt kõrvetada saanud,psühholoog ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Alustage alkoholismi raviga, kõrvaldage depressioon. Esimene käik olgu seega psühhiaatri või narkoloogi juurde. Psühholoogiline abi tuleb vajadusel hiljem.
Ja seekord ärge ennast kõrvetage!
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: