Mure tervisega 15.06.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Kuidas ennast õppida armastama sellisena nagu ma olen. Nimelt asi on selles, et olen selline eksemplar, et kui mingi tõbi tuleb, läheb tükk aega, et terveks saaksin. Mingi nõme vindumine käib ja nõrkus püsib mitmeid aegu. See, et kehv on olla, rikub juba isegi tuju ja sellele lisaks lähedaste suhtumine:"Miks küll sinul nii kaua aega läheb." ja "oled sina ikka nõrguke." Ja töökaaslaste suhtumine:"Kuidas sul see paranemine nii kaua aega võtab, kas ei ravi korralikult." No ma ravin, teen kõike, mis pähe tuleb ja millest võiks abi olla. Aga vindun. Ja olen kade nende peale, kellel on 2-3 päeva ja kõik normis, juba tahavad süüa, juba sebivad ringi. Tahaksin ka selline olla. Ma teen sporti, käin trennis isegi ja kuna mulle seal meeldib, siis teeb eriti kurvaks, kui sellest tuleb liiga kaua eemal olla.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimhinged on isikupärased ja seda ka tervise-haiguse osas. Tundes end on võimalik ka end paremaks muuta.
Mõtteterad järgmised:
a) suur-väike mõõdupuu ei sobi. Sobib õigele või valele kaalukausile paigutamine (kujutle isiksuse kang-kaalu, sinna ei ole alati elevanti vaja, mõnikord piisab ka õigest mesimummust õigele kangkaalu poolele;
b) keha kujundamine (harjutamine) annab vundamendi ka isiksuse kujundamisel; Terves kehas terve isiksus!
c) sportliku treeningu (harjutamise) printsiibid sobivad ka isiksuse kujundamisel;
d) teadmised harjutamise valdkonnas on "olematud" kui neid praktikasse ei vii. Õpetatud Jobu - kui neid oandatud tarkuseteri ei kasuta.
KT! Kasuta Teadmisi!
Suvi käes ja Riigikogu puhkab - omavahel kemplemine-ärapanemine-meediasõnnikuga loopimine jms. - see ju kõik väsitab. Õige töö riigi huvides jätkuks ka suvel ja puhkus oleks nagu kõigil eestimaalalstel. Riiki nagu polekski vaja - liberaalne turuanarhhia - see "reguleerib" kõik, maailmamajandus "reguleerib" kõik, naaberriigi pangadus meie riigis (Eesti Panka vist ei olegi enam, tegeleb medalikeste tegemisega) reguleerib (miljardikasumid siit ära) kõik, naabrites kordi kõrgem inflatsioon, HIV, alkoholism, narkomaania, jne.
Kallis Inimene - riik on raskelt haige ja vajab tõsist ravi -Tule taevas appi! - siin ei aita.
Aga Teie saate omadega korda - harjutage! Ja siis saame ühiselt ka riigi terveks.
Kaunist suve,
Jüri O.-M. ennet