Depression ja tervisega jamad 03.02.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Selline mure, et olen kohutavas masenduses olnud kaks kuud juba. Pidevalt suitsiidsed mõtted, olen ka üritanud end tappa... Pidevalt väsimus, elu häirivad mäluhäired ning näen pidevalt viirastusi, arvan, et keegi jälitab. Nüüdseks juba ei suuda süüa ja joon minimaalselt. Menstruatsioon on mitu korda hilinenud nüüd viimased kuud. Olukord ja enesetunne läheb aina halvemaks. Peas keerlevad ainult mõtted kuidas surra. Kas kõik mured tingitud sellest depressioonist?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vajalik on psühhiaatri jutule minek:
head meeleolu korrektorid-parandajad on olemas ja need hakkavad kohe mõjuma,
viirastuste osa vajab täpsustamist ja ka selle valdkonna abilised(arstirohud) olemas.
M-tsükli probleemid otseselt seotud depressiooniga.

Kiiret abi saab psühhiaatriakliiniku vastuvõtu osakonnast (töötab ööpäevaringselt) või tööpäevadel Dispanseri valvearstilt.
Rääkida oma probleemist Vanematele ja siis üheskoos tegutseda. Kannatada ei ole mõtet ja ka ei tohi.

Tegudele!
Jüri O.-M. Ennet