Ikka mure (iiveldus, söögiisu puudumine) 15.07.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

mure tervisega

Tere!
Olen seesama 37aastane naine, kes küsis Teilt oma iivelduse kohta. Käisin nüüd jälle otsaga onkoloogi juures, tema andis mulle Zofranit selle iivelduse vastu ja olin ka psühhiaatriahaiglas uuesti. Sealt määrati mulle hommikuks Cipralex 5 mg, Xanax xr 0,5 mg ja õhtuks Ketipinor 50mg ja Rivotril 2mg. Aga minu küsimus oleks, et kas ma võin võtta ka seda Mirtasapiini lisaks õhtul, sest tänu sellele raviskeemile on mu söögiisu täiesti kadunud ja ärevus on ikka. Liikuda ei suuda ja ka paigalpüsimisega on raskusi. Mida Teie soovitate?
Ja kuidas saada lahti enesetapumõtetest? Ja ka tegutsemistahe on täiesti kadunud...

Tere taas!
Ja tänud, et vastasite. Aga ma olen seda Mirtasapiini juba mitu aastat võtnud ja ikka mul pole söögiisu ja mida ma ikkagi selle rahutusega tegema peaksin? Ja miks Cipralex maha, arst kiitis seda rohtu, et kui toimima hakkab, siis peaks paremaks minema. Ja see iiveldus on ikka alles ja enesetapumõtted lämmatavad mind, kardan, et ühel hetkel ma lihtsalt murdun..............

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Orkestrit juhib üks dirigent, haigust ravigu üks tohter. Ravitohtri tohterdamisplaani muudab raviarst KOOS patsiendiga. Mina tunnen teid kirja teel ja tõin selle info põhjal oma mõtted esile. Raviarst on teiega kohtunud korduvalt ja tunneb teie lugu põhjalikumalt.
Koostöö ravitohtriga!
Rõhutan veelkord seda, et ravimite kõrval on VÄGA OLULINE ka muude tervistavate võtete kasutamine, elurežiimi muutmine, toitumine, kehaline aktiivsus.
Mis olemas - sellest rõõmu tunda!
Päikest südamesse!
Jüri O.-M. Ennet