On põgenemine ainus viis? 21.08.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mõned aastad tagasi kukkusin tööl olles trepist alla. Õnneks lõppes see vaid ehmatuse ja hamba vigastamisega. Nüüd aga kardan kõiki järske või käsipuudeta treppe. Me asutus vahetas just asukohta ja selles majas on sarnased trepid, millest alla kukkusin. Mida teha? Kas põgeneda ja vahetada seetõttu töökohta, et end turvaliselt tunda saaks? Paljas mõtegi sellest, et peaksin neid treppe mitu korda päevas kasutama hakkama, ei anna rahu. Pole võimalik normaalselt tööd teha, kui mõte saab olema seotud üksnes sellega kuidas õuduste majast eluga ja ohutult koju pääseda.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Põgenedes ilmuvad muudes kohtades uued trepid. Vaja end "karastada" sellise trepiga. Samm-sammult. Alul veidi ka rahustavat arstirohtu appi võtta - psühhiaater juhendab. Teha ideomotoorseid harjutusi (mõttes ja rõõmsameelselt neid treppe kasutada). Vajadusel ka veidi AD.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet