Võimalik suitsidaalsus ja töövõimetuks kuulutamine 07.11.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kui keegi pöörduks arsti juurde ning arst arvaks, et inimene võib suitsiidi sooritada, kas tohter on siis kohustatud teatama sellest pereliikmetele või näiteks töökaaslastele/ülemusele? Kui näiteks töötada ohtlike ühenditega, kas siis võidakse nn töövõimetuks kuulutada ning hiljem samal töökohal töödada ei oleks võimalik?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arst annab abi ja juhiseid patsiendile, ülejäänud asjad-ütlemised lepitakse omavaheliselt kokku. Ohtu ei tohi ju ei patsient tööl ega teisedki sattuda. Ühiselt annab see oht kõrvaldada. Ühiselt.
Sutsiidiga on lugu selline, et see ei ole probleemi(de) lahendus, see on põgenemine ja siis jäävad lahendid ja uued probleemid juba teiste õlgadele, südamele. Suitsiid ei sobi. Ummikseisus on enamik inimesi olnud ja aastaid hiljem tundub see suitsiidimõte kaunis mõttetu.
Ja ega selle suitsiidiga kaastunnet ka ei saa - lähedastele mure, teistele mõneks hetkeks heietamisi.
Elu on ainukordne ja on antud meile ELAMISEKS!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet