närvivapustus 15.08.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Kevadel jõudsin selleni, et sain närvivapustuse. Ma ei saanud hingata, mõtlesin, et astmahoog. Isa ei tahtnud kiirabi kutsuda, vaid lausa naeruvääristas mu seisukorda. Lõpuks ikka kutsuti ja selgus, et närvivapustus. Ma selline vaikne, võib-olla sellepärast jäävadki paljud endasse ning pinged tõusevad üle pea. Mul on pidev masendus peal. Kui kellegile julgen rääkida, siis endal ka häbi, et siuke olen. Rusuvalt mõjuvad ka pidevad õudusunenäod. Mingi periood ei saanud magama jääda, sest kohe kui silmad sulesin nägin õudusi. Migreeni tõttu kirjutati antidepressante, mis muutsid olukorra veel hullemaks, mingi hetk tundus hea idee võtta neid 20 tükki ja lihtsalt magama minna. Ma olen paar aastat mõelnud, kas psühholoogi minna või ei. Kardan, et suuremaid muresid kui mul ja võib-olla enda lollus, et selline olen. Kas peaksin pöörduma mingi arsti poole?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tee minu sirutus-painutus harjutust (Enneti Palve) - see õpetab pingetest vabanema.
Tee jõukohaselt füüsilisi harjutusi või isegi sporti - oskad keha valitseda, siis saab inimene ka psüühikaga hakkama, organism karastub ja muutub tugevamaks.
Õige töö- (õpi) ja puhkerežiim, õhtuti õigel ajal magama.
Oma muredest-rõõmudest julgemalt Isale-Emale rääkida ja küsida nende soovitusi.
Suhtle sõpradega ja ole ISE, ole selline, nagu oled - sellepärast sa huvitav oledki. Ja oma isikupära arvestades end edasi arendagi.
Kelleks saada tahad? Kes kindlalt tahab ja selles sihis sammub, see ka oma eesmärgi suure tõenäosusega saavutab. Tähtis on Rõõmu tunda oma eesmärgi suunas minemisel.
RNA - Raskused Näitavad Arengusuunda (näitavad, mida vaja parandada, tugevdada, ennetada). Närvivapustusega on samad lood - näitab, et tegutse veidi teisiti.
Oled tubli,
Jüri O.-M. Ennet