Nurisünnitus ja sellest tulenev süüdimatus 26.03.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Suguvõsas keeruline olukord. Sugulasel oli ca 10 aastat tagasi 7 kuul nurisünnitus. Peale seda muutus naine negatiivsemaks, kui tavaliselt, kuid sai oma eluga hakkama. Adopteeris sünnitusel surnud sugulase poja. Aastaid hiljem hakkas ajama kummalist juttu, kuidas teda tahetakse tappa ja kuidas teda taga kiusatakse. kuidas tema koteris sees käiakse ja asju varastatakse. Selgitusi-tõendeid ei anna. Mõned aastad tagasi tuli äkitsi töölt ära (väidetavalt teda mõnitatakse ja kiusatakse) ja kolis teise linna. Leidis ka uue töö, kuid sealt saadeti ta suhteliselt kiiresti ära, sest rääkis väga inetuid jutte tõe pähe. Teadaolevalt hakkas ta siis ka laenusid võtma, igalt poolt, kust sai. Tänaseks päevaks on tema (mitte)tegutsemine viinud nii kaugele, et tema lähedastel on juba suured probleemid -- emal närvivapustus, vanaema tõsteti võlgade katteks korterist välja (tegi korteri lapselapse nimele).

Päevakangelane tunneb, et temale tehakse liiga, võlgade tagasimakseks antud raha kulutab enda ja kasupoja meelelahutusele.

Enda arvates on tema ainukene normaalne inimene, teised kõik on lollid ja kiusavad teda.

Viimasel ajal räägib, et tema telefoni kuulatakse pealt ja teda jälitatakse.

Kas teda on võimalik väevõimu kuidagi arstile suunata? Saab teda vastutusele võtta või süüdimatuks tunnistada?

Aitäh!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Elumured on avanud tee psüühikaprobleemidele, milleks pidi olema eelsoodumus. Praegu domineerivad luululised elamused (võib-olla ka meelepettelised) ja neid saab ravida vaid neuroleptikumidega. Head arstirohud olemas. Eelnevalt psühhiaatriga vestelda ja siis leida parim tee tema aitamiseks. Lahendid on olemas. Lahendid on olemas. Kannatlikkust!
Ilma tegutsemata asjad ei parane.
Jüri O.-M. Ennet