Närvivapustus? 17.07.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Minul selline mure, et olen koos olnud oma elukaaslasega üle 3 aasta. Iga kord kui ta kuskile ilma minuta minna tahab või on kuskil ilma minuta, lähen ma endast välja. Hakkan nutma, süda hakkakb peksma ja pea tahaks nagu õhku lennata. Kui näen teda kuskil mingi teise naisega juttu ajamas, siis kaotan enesevalitsuse...teen midagi ja ise ei mäleta sellest hetkest midagi, tean et süda peksis jubedalt ja aju lõhkemise tunne, ning nutan ohtrasti.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Enesehinnangut on vaja tõsta. Sisendus-salm (positiivne: Olen....ja iga päevaga ikka enam ja enam olen ...Olen enesekindel ja rahulik. Seda hommikul, seda õhtul, seda enne söömist jne.
Minu palve-meditatsioon aitab sisepingeid maandada ja sisemist tasakaalu saada.
Rahustav tee tuleb abiks.
Põhiline ikkagi enesehinnang. MINA OLEN...
Inimestevaheline suhe on SUHE, mitte omand. Suhte ühisosa suurendada ja tugevdada, muu ei ole oluline ja sellele ei maksa aega kulutada.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet