Närvivapustus??? 10.04.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, selline küsimus, et kas see võib olla närvivapustus vms, kui telefonis rääkides enda poisiga, kui ta midagi ütleb, mis mind vihale ajab, olgu kasvõi pisiasi, lähen ma väga närvi, ja järjest enam hakkan telefoni otsas karjuma, nutma- täiesti ilma põhjuseta, ja nutmine on täiesti krokodillipisaratega ja lakkamatult, näost lähen vaikselt juba nutmisest punaseks, hingata suhteliselt raske ja värinad tulevad peale... Vahel ka kohe peale seda oksendamine või halb enesetunne lihtsalt...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimestele meeldivad rõõmsameelsed, enesekindlad, tervislikud "tüübid".
Nutu-Ellad, Äpud, Saamatud, Ebakindlad jms - need meile ei meeldi.
Kui Nutu-Ella moodi kõnetraati (telefoni) mööda nutu-juttu ajada, siis suhe varsti katkeb, sest teine ootab ju Elurõõmu, Rõõmsameelsust, Naeru, Õnnelikkust!

Inimene on sündinud ju siia Ilmamaale ju selleks, et olla Õnnelik! Ole siis!

Mis ajab vihale?
Vihale ajab see, et inimene ei ole endaga rahul, on magamata, on stressis ja tal puuduvad kindlad sihid. Sportlasel on kindlad sihid - saada... tulemus, võita...võistlusel jne.
Millised on sinu sihid? Kas liigud oma sihi suunal või kulutad energiat nutlemiseks?

Suhelda tuleb selliste inimestega ja selliselt, et Rõõm ja Päike südamesse tuleb, nn "oksendamis-suhe" ajab ka teise suhtleja nö "oksele" ja sellel suhtel ongi varsti lõpp.

Alusta minu Palve-Meditatsiooni harjutusest ja varsti saad oma käitumise kontrolli alla, saad suhtlemisest ise rõõmu ja suudad seda rõõmu teistelegi jagada.

Head harjutamist!
Jüri O.-M. Ennet