stress ja rasedus 11.05.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

olen juba aasta võtnud Seroxati.Hakkasin seda võtma kuna mul tekkisid ärevushäired.Rohi aitas ja ka negatiivseid mõtteid ei mõtelnud.Nüüd käisin arstil-rasedust 6 nädalat.Jätsin rohud kohe ära.Esiteks on mul nüüd tugevad ärajääma nähud.Varasem suur soov teist last saada on kadunud.Hirmu ja õudustunne on.Olen 29 aastane.Samas ma tean,et kui ma raseduse katkestan,siis taas rohte võttes ma kahetsen tehtut.Ehk on ka mulle mingisugust abi.Ootan väga teie vastust.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Täitke kõiki naistearsti soovitusi, seda esiteks.
Need nn ärajäämanähud kaovad, nendest vabanete. Tehke jalutuskäike, suhelge esimese lapsega. Tundke rõõmu ja õnne, et loote ja kannate endas uut elu. Emainstinkt ütleb täpselt, mida teha, palju teha, kuidas teha ja mida mitte.
Olge õnnelik - Teil selleks suur-suur põhjus olemas.
Nautige kevad-tärkamist.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet