depresioon? 20.02.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Ei oskagi kuskilt otsast alustada..... Olen 25 aastane naine ja minu praeguses suhtes on palju probleeme. Olen alati olnud selline rõõmsameelne tüdruk, aga praegu on kõik nagu pea peale pööratud. Asi nimelt selles , et mu elukaaslane on põhjuseta armukade. Meil läheb isegi siis riiuks kui tänava peal mu vana klassivend tere ütleb , sellest tuleb kohe jube riid. Tema närvilisus sai alguse 5 kuud tagasi kui tööasjus olid probleemid ja elasime siis mõnda aega minu palgast, ma ürtasin talle toeks olla ja süstida talle positiivsust. Lootsin , et kui tal tööasjadega paremini lood on , et ehk siis kõik muutub.... Aga praegu , kus kõik tööasjadega seotud probleemid lahendatud, ostib ta nagu uusi probleeme. Põhiliseks probleeemiks on ikkagi see, et tema arvates ma kindlasti petan teda,kuigi olen suhteliselt kodune ja pole talle sellisteks kahtlusteks isegi põhjust andnud. Ja see on nii närvesööv....õudne. Ja iga kord ma mõtlen, et ma nüüd ei hakka nutma, aga ma lähen alati nii endast välja, et lahistan nutta...Ühe sõnaga nagu nõiaring, mõistus ütleb, et nii enam edasi minna ei saa, aga no ei suuda seda suhet lõpetada. Ilmselt peaksin psühhiaatri poole pöörduma?!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Probleemid abikaasa poolt: kas alkoholism? kas ülemäärane stress, mida ta ei oska maandada? kas isiksus selline, tema olemus, isikupära? Abikaasat vaja psühhiaatri jutule suunata.
Teil on loomulikult pinged, stress ja depressioon. Kui põhjust (abikaasa) saate korrigeerida, siis - kõik saab korda.
Seni vajate ilmselt veidi tohtripoolset abi - veidi "nõiarohtu" e. rahustavaid vahendeid. Rahustavaid võtteid ja "nippe" leiate minu varasemast "lektüürist" e soovitustest.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet