skisoidne isiksushäire 11.02.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

kas sellest on võimalik lahti saada, kui kaua võib selleks aega minna. olen juba aasta aega sellega hädas olnud ja seni on asi järjest hullemaks läinud, ei haiglasolekud ega psühhoteraapia pole aidanud. kui suur on tõenäosus, et see areneb skisofreeniaks.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Isiksushäire on omaette nosoloogiline (haiguslik) ühik e. häire ja see ei pea kuhugi edasi arenema. Häirivatest kaebustest saab lahti psühhiaatri abiga. Tervislikud eluviisid ja korralik puhkus on vundament ja psühhoregulatsioon ning kehaline harjutus on enda edasine kujundamine. Tuleb valida selline eriala ja töövaldkond, et skisoidne iseloomuomadus on plussiks.
Tihe koostöö psühhiaatriga annab selgitust, lohutust, lahendust. Tohtrilt julgelt küsida.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet