Paranemine isiksushäirest 29.04.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Paranesin hiljuti isiksushäirest. "Paine" oli minuga olnud kogu elu, nagu Te juba teate. Küsimus aga selline: kas psühhiaatria tegeleb ka isiksushäirete paranemismudeli otsimisega või ollakse endiselt veendunud, et isiksushäire on püsiv? Minu lõputuna tundunud õudusunenägu sai läbi, nüüd aga muretsen veidi teiste endasuguste pärast. Isiksushäire on ju tegelikult nähtamatu suur probleem, eriti skisoidne isiksushäire. Diagnoosi saades ütles tohter, et see pole haigus, see on isiksus. Mul teeb nüüd aga meele mõruks just see, et kui ta oleks veidi rohkem huvi tundnud, oleks paranemine rutem saabunud. Ma tean ka, et süüdistamine pole õige. Kuid usun, et teatud ravimitekombinatsiooniga saaks sellisest keerulisest hingetõvest üsna kiirelt lahti, ilma tüsistusteta ja suurte eluapsakateta. Arst oleks ju võinud vähemalt küsida, et "kuidas on teie uni?" Aga selle asemel ütles naeratades "head aega!" Loomulikult mõistan nüüd, et minevik on minevik, ja oleks ja poleks on pahad poisid, aga kui kaalul on inimese hing, siis on psühhiaatri kohus absoluutselt kõiki patsiente põhjalikult uurida. Kui juba inimene psühhiaatri juurde on suunatud, on ju selge, et inimesega ei ole kõik korras. Olen endiselt erinev teistest, kuid ei karda maailma, ega inimesi ja mõistan oma rolli.. Vot nii on lood! Aga edu Teile, Teie töö on kõige tasuvam igas mõttes!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Iga Teie sõna on kulda väärt, õige.
Igat olukorda saab teatud määral muuta! Kui arvatakse, et midagi muuta ei saa, ka siis SAAB!
Minevik ongi Õpetussõnadeks oleviku ja tuleviku tarbeks ja kes seda teab ning kasutab, see jõuab kindlat rada pidi oma õnnemägedele, loominguradadele.
Kõige suurem tasu on siis, kui Õpetuseseemned omaks võetakse ning neist harjutamise ning enesekujundamisega vägev tervisepuu kasvama läheb. See puu pakub häid vilju endale, lähisuhtele-lastele, ühiskonnale.
Tänud heade soovide eest!
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet