skisofreenia või skisoidne isik 01.05.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
kas te võiksite paari sõnaga selgitada, mis vahe on skisofreenikul ja skisoidsel isikul? KAs ja milles see erinevus seisneb?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Üks neist on isiksusehäire ja esimene on endogeenne e psühhootiline häire. Skisofreenia ravi ning isiksuehäirete ravi on seega ka erinev. Mõlemil on käitumismudelis mitmeid ühisjooni ning seetõttu ise seda diagnoosida Te ei saa.
Diagnoosi ja raviga tegeleb ikkagi psühhiaater.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet