keskendumis raskus,mälu häired 25.10.06 / Psühhiaatria
Külastaja küsib:
Tervist.
Olen 21a II kursuse üliõpilane Tehnikakõrgkoolis.
Juba aastaid(keskkoolis ja ka põhikooli lõpus) on olnud probleeme keskendumisega õppimisele. Keskkooli sai kuidagi läbi pusitud,kuigi raskustega. Keskkooli alguses suutsin materjali endale selgeks teha kuid kontroltöö saabudes oli kõik nagu peast pühitud. Nüüd II kursusel olles on tõsised raskused õppimisega ja mõtlesin abi paluda.
Kodus tööks õppida üritades ei suuda keskenduda materjalile,lihtsalt mõtted lähevad mujale ja nii ta lõpuks jääbki õppimata.
Tihti esineb ka mäluhäireid nagu näiteks peale õhtusööki peale paari tunnikest nõuab tõsist pingutust meenutamaks mis ma õhtuks sõin. Ja tihti olen näiteks garaazis tegelenud mõne asjaga ja siis peale tegevuse lõpetamist unustanud tööriistad laiali jne.
Just teeb muret see,et ei suuda midagi meelde jätta.....õppejõudu kuulates ja lugedes materjali on asjad ainult hetkeliselt meeles.
Olen ka karsklane ja mitte suitsetaja....et see nagu ei tohiks mõjutada mälu.
Arst vastas:

dr Jüri Ennet
Psühhiaater
Erapsühhiaater
Psüühilised võimed on samuti treenitavad ja arendatavad, nagu kehalisedki. Ja treeningpritsiibidki on samad. Ja need on: a) õige õppimine (aine strutureerimine, visualiseerimine, üldiselt üksiku suunas minek, mõnu ja naudinguga, nagu trennis. b) Puhkus taastab jõu. Puhkus nii õpitükkide vahel kui ka öine puhkus. Siin sobilik minu harjutus ja vt. soovitused uneks. Puhkus on smavõrd tähtis, kui õppiminegi! Samavõrd.
Kas vererõhk ei ole liigselt mada? Kas kehaline aktiivsus liigselt tagasihoidlik?
Rohkem mägulisust, siis ka meeldejäämine parem. Kui ennetähtaegselt ja targana sureme, siis ikkagi Jobu. Ja seda küll vaja ei ole. Kui kurvameelselt tark, ka siis ei ole asjad korras.
Mõnikord tuleb kasuks ka akadeemiline puhkus. Mõnikord ka veidi ergutavat tohtrirohtu (Fluanxol 0,001 - 1-2 tabl. hommiku).
Õiget asja, õige metoodikaga, õigesti puhates, õhina ja rõõmuga - see ongi Õnne valem. Ja seda õnne vaja teistega ka jagada!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet
Nõuanded teemal: Psühhiaatria
Alkohoolik
Tere.Küsin küsimuse oma isa (48)kohta, kes praktiliselt terve elu joonud.Kaal on olematu, söök sees ei seisa.Nüüdseks on deliiriumid läinud väga pikaks ning enam ei tunne vahel ka inimesi ära.(6h otsis ...

Vastas dr Jüri Ennet
Vajalik psühhiaatri uuring ja abi - alkoholismist Ja/ Või ka muudel põhjustel on tekkinud psüühikahäire ja sellega on vaja tegeleda.
Alkoholism kahjustab ju keha (tekivad kehalised haigused: maks, ...
Tujud, tühjuse tunne
Tere.
Viimased aasta või kaks on mul tõsised probleemid olnud tujude kõikumisega ja igapäevane tühjuse tunne. Põhimõtteliselt käibki nii, et oleks nagu 4 iseloomu.
Kurb, äkiline, hästi ...

Vastas dr Jüri Ennet
Meeleolu, aktiivsuse, energia, käitumise jne lainetus on täiesti inimlik, aga sellel on teatud raamid ja ka teatud põhjused, mida teame.
Kui asi läheb üle piiride ja ka üle taluvuse, siis on vaja: ...
Mäluhäired ja emotsionaalne tasakaalutus
Tere!
Olen mures 68.a ema pärast, kes on pensionär. Tal on viimasel poolaastal tekkinud lühiajalise mälu häired ning emotsionaalsed pursked, mida varem pole nagu märganud. Ta ei mäleta asju, mida ...

Vastas dr Jüri Ennet
Tegemist kahe probleemiga ja need on eakamatel inimestel küllaltki sagedased:
a) mäluprobleemid, mis seotud algava (kulgeva) dementsusega ja
b) mõttehäiretega, mis ei vasta reaalsele olukorrale ...
Ülitundlikkus antidepressantide vastu
Tere!
Selline mure, et on tekkinud antidepressantide vastu ülitundlikkus/ allergia.
Võtsid neid koos veel väga kangete antibiootikumidega, enne seda olid viirused ja keha oli nõrk.

Vastas dr Jüri Ennet
Antibiootikumid ja AD-d käsikäes võivad (ei pruugi) olulisi kõrvalnähte anda. Ka mõned AD-d ei prüügi mõnele indiviidile sobida (kas rohi ei sobi või siis annus ei sobi).
Arstirohu võtmisel ...
Kõnehäired
Tere. Olen mures oma 73.a ema pärast. Ca korra 1-2 kuu jooksul esineb tal kõnehäireid: ajab sõnad segamini (nakatan asemel nt nakastan jmt). Parandamisel ütleb korra õigesti ja siis jälle valesti. Ka laused ...

Vastas dr Jüri Ennet
Kuidas vererõhk? Võimalik võikesed vaskulaarsed häired või insuldikesed. Siit ilmselt ka see vaskulaarne (veresoonkonna häiretest) tingitud dementsus oma mäluhäiretega. Alustada perearsti juurest, siis ...
Loe edasiMälu probleemid ja tähelepanu puudulikkus
Tere!
Ma kahhtlustan, et mul on tekkinud mingid probleemid, eriti avalduvad need
töö juures. Oma tööülesannete täitmisel olen arvamusel, et teen
üpris korrektselt pakendamistöid. Hiljem, ...

Vastas dr Jüri Ennet
Palju noorusaastaid? Milliseid ravimeid võtate? Elukombed? Puhkus ja vaba aeg?
Esmane arvamus - üleväsimus ja vajate suuemat/sügavamat puhkust. Puhkus taastab jõu, täpsuse, meeleolu.
Tohtri ...
Ganseni sündroom (F44.80)
Mida endast kujutab Ganseni sündroom? Kui minu poeg peale autoavariid lahkus haiglast sellise psühhiaatri oletatava sündroomiga, pöördusime kohaliku arsti poole, kes vastas, et see on liiga ränk oletus ...

Vastas dr Jüri Ennet
Traumajärgsed muutused on üks võimalus - tekkinud peale traumat. Domineerib traumaatiline aspekt. Ganseri sündroomi võiks võrrelda (varem nimetatud, kasutatud) hüsteerilise funtsioonihäiremna - mälu, liigutuste, ...
Loe edasidissotsiatiivne häire
Mis on dissotsiatiivsed häired ja kuidas neid ravitakse?

Vastas dr Jüri Ennet
Diagnoosi paneb tohter, ravi selgitab raviarst. Kirjelduse leiate, vajadusel, Psühhiaatria käsiraamatust või siis RHK-10-st.
Mälu, aisingute, tähelepanu, liigutuste teadliku ja valikulise kontrolli ...
Kooma järgne mälukaotus
Minu elukaaslane sattus kliinilisse surma, millest ta elustati ja siis kooma langes.(Lisan ka, et oli narkoosi all).Koomast ärkas ta päev hiljem.Ärkamisest on möödas nädal.Esimesel kolmel päeval esines ...

Vastas dr Jüri Ennet
Kooma tekkepõhjusi on mitmeid: sisehaigused, hormonaalsed häired, ajuhaigused, traumadjne. Koomaga alati kaasnavad mäluprobleemid, aga erinevatel juhtudel erinevad. Mäluauk e amneesia on alati kogu koomas ...
Loe edasitervise mured.
Olin kaks aastat tagasi närvidega haiglas......peale nürisünnitust, ema surma ja mehega lahkuminekut... ja see kõi juhtus paari kuu jooksul. Hakkasin enda mure pudelisse uputama..nii valus oli hinges.....aga ...

Vastas dr Jüri Ennet
Olete juba õigel rajal ning kindlasti leiate ka hingerahu. Korralik öine puhkus aitab Teid sellel teel, kerge kehaline aktiivsus samuti.
Kohvi joomine (tasside arv) on ülimalt isikupärane ning liigne ...
Vaata kõiki nõustamisi
Küsi foorumist
Ei saanud vastust? Küsi arstilt:
