muretsemine 21.03.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere,mul on selline probleem,et ma olen viimasel ajal pidevalt tujust ära.Mul

on jäänud paar kuud ja siis on keskkool läbi. ma olen

kogu aeg õppimise ja hinnete pärast mures.Põhikoolis ma käisin nõrgemas

koolis ja mul olid head hinded, kuid praegu mul läheb halvemini,kõige hullem

on see, et ma lähen nii endast välja, et ma ei suuda üldse õppida, viimasel ajal

ma aga pidevalt nutan,ma tunnen,et ma ei jõua enam,usk sellesse,et võiks

hästi minna on kadunud.Ma tean, et kui ma suudaksin asja rahulikult võtta, siis

mul läheks hästi,kuid ma lähen väga endast välja.

Arst vastas:

dr Kadri Toomla

Psühhiaater

SA TÜK Psühhiaatriakliiniku lasteosakond, Praktilise Psühholoogia Erakool ja Nõustamise Keskus SENSUS

Tõenäoliselt on tegemist ülepingutuse ehk nn. "läbipõlemisega", mistõttu soovitaksin Teil pöörduda psühhiaatri poole, kes aitaks Teil selle põhjusi lähemalt uurida ja ravida ning vajadusel annaks ka ajutiselt koolist vabastust, et saaksite veidi aega maha võtta ja pinget maandada.

Lugupidamisega Kadri Toomla