veelkord ärevushood 24.05.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

lugesin ka Teie teisi kommentaare, kus soovitate tegeleda spordiga ja sättida enda prioriteedid paikka. olen inimene kes külastab iga nädal spordiklubi ja kodus ei ole samuti pingelist olukorda. ka on mul täiesti piisav sissetulek äraelamiseks ja kena kodu. selle kõik olen saavutanud peale antidepressantide manustama hakkamist, mind ei häirinud enam tobedad ja aina korduvad mõtted, suutsin keskenduda, suutsin enda eest seista ilma et ma oma käitumise peale oleks pidanud mõtlema.miski nagu ei tohiks neid ärevushoogusid põhjustada, aga ma ei saa sinna midagi parata, nad lihtsalt tulevad. psühholoog küsib ka,et mida ma mõteln siis, kui hoog tuleb, minu arvates on see rumal küsimus,sest see hoog lihtsalt tuleb iseenesest ja ma ei mõtle peale selle muud kui et ennast mitte lolliks teha teiste ees. kasutasin viimati zolofti.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ärevushäired ongi kahesugused: a) sundhirmud (kus põhjus nagu teada) ja
b) paanikahood (põhjust nagu polegi).
Aga ilma põhjuseta asju ju ei ole.
Lühidalt: rohi...harjutused viiest vallast (kehalised, vaimsed, hingelised, sotsiaalsed, religioossed) ...uus hoiak. Seal on võti.
Kellega oma rõõme jagate?
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet