homo või? 17.09.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

sain just 18 täis ja mind valdab hirm, et muutun homoseksuaaliks...enam ei ole mingid sugutungi tundnud...varem tahtsin kyll naisi ja nüüd tekib ka erektsioon naise suhtes, mehe suhtes ei ole tulnud..mehe suguelund aga samas ei tundu ka nii jäledusttekitav...mul on sees koguaeg selline kõhe ja halb tunne...tahan saada naist, lapsi jne aga kardan nii väga, et olen muutumas homoseksuaaliks..seksuaalvahekorras pole ka siiamaani olnud...see kõik on nii masendust tekitav, ajab ärevaks, mul ei ole eriti palju sõpru ka ja sellest murest ei ole kellegile rääkida..palund andke nõu

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tegelege kehaliste harjutustega ja see paneb need organismi füsioloogilised sfäärid õigesse harmooniasse. Tegelege oma huvialadega-erialilise õppimise või tööga ja see annab sisemist enesekindlust. Suhelge sõprade ja ka vastas-sugupoolega ja kõik kulgeb oma loomulikku rada - 18 aastselt ei peagi veel mingi don Juan olema. Seda ei pea ka hiljem olema. Kui ikkagi kõhklused ketrama jäävad, siis Perenõuandla seksuoloog annab konkreetemaid juhiseid.
Julget suhtlemist soovides (suhtlemisoskus tuleb suheldes),
Jüri O.-M. Ennet