Efexor?? 09.05.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Võtsin eile õhtul esimese sellenimelise AD.Tunni-paari pärast oli mu uni nagu pühitud ja kl 5 -ni võitlesin voodis meeletu ärevusega.Siis võtsin xanaxit ,sain pisut magada.AD hakkasin võtma ärevuse raviks.See käib mul lainetena-kodus ei ole ,kui pean kuhugi minema ,siis võib asi hulluks minna ja enamasti ka läheb.Viimane ravi oli zoloft,mis lõppes alles dets.Seda võtsin üle poole aasta ja kõik hakkas nüüd tasa pisi tagasi tulema.Muide talvel oli asi päris korras.Kuigi üksikäimise-minemise hirmud ei olnud vaibunud.Ega need vist enam kaogi.Juba mitu aastat ei ole suutnud seda enmdast välja juurida.
Tahstin küsida,kui kaua see oline nii hull võib olla ,kui Efexoriga alustatud.Ei suutnud täna isegi tööle minna.Võtan xanaxit praegu ka ainult kui enam teisiti ei saa,sest kardan ,et see jääb lihtsalt külge.Paar a tagasi võtsin xanaxit 9 kuud järjest ,kuna ei saanud temast lahti.Kuigi olemine on praegu väga santpea justkui segane,kõik ärev ,käed-jalad higistavad.Või peaks võtma xanaxit ,et mitte kannatada? Millal peaks paremaks hakkama minema ja millal ravime võiks toimima hakata???Tänud ette.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Efexor (venlafaksiin) sobib nii depressiooni kui ka teatud mustriga ärevushäirete raviks. Isiklik sobivus selgub anamneesist (häire olemusest tuleneb rohu valik)) ja rohu tarvitamisel ilmnevast võimalikest kõrvaltoimetest. Üleannuastamise või siis ülitundlikkuse korral võib ärevus suureneda. Rohi peab ju olukorda parandama, aga mitte halvendama, töövõimet halvama.
Soovitan ravitohtriga nõu pidada.
Mida oma eluviisides muutnud olete ja muuta kavatsete? Kuidas keha tugevdate, meele-mõttelaadi kujundate, hingeelu kosutate? Kuidas psühhoregulatsiooni-harjutused edenevad? Kas olete pihtinud, mediteerinud?
Tegutsege!
Jüri O.-M. Ennet