arusaamatu negativism minus 27.04.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 27-a. naine. Mind häirib, et olen äärmiselt tujukas, ei suuda halva tuju hooge ohjeldada. Samuti käitun kohutavalt lähedastega - kord olen lahke, hea, lõbus, aga siis nagu poeks saatan mu sisse ning hakkan lähedast inimest alandama, tüli norima jne, kuni ta on viidud viimse piirini. Ma ei tea, miks teen nii, see on kohutav. Selline mu käitumine kordub suhtest suhtesse, otsekui tahan kätte maksta inimestele, kes minust hoolivad. Minus on meeletu kogus kurjust ja agressiivsust, ma lähen lausa kallale, küünistan, hammustan jne. Mind lihtsalt hakkab suvaline pisiasi teises inimeses nii ärritama, et raevun. Tean, et siis on mõistlikum mul üksi olla ja mulle meeldibki väga üksi olla (ma ka elan üksi). Kuid teine inimene ei mõista seda ning ka mina ei mõista iseennast, miks olen selline konfliktne ja. Olen käinud psühholoogi juures, kuid pole targemaks saanud, hakkasin võtma cipralexi (olen võtnud seda alla kuu aja, algul veerand, nüüd pool tabletti päevas), kuid see pole midagi muutnud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Cipralexi vaja võtta terve tabl. päevas. Vajate "stressiauru" tõhusat välja-reageerimist: kehaline tegevus, sport, saun, psühhoregulatsiooni võtted, jooga, autogeenne treening jne. Valige Teile sobiv ja tegutsege.
Arstirohust olulisem on selgeks õpida psühhoregulatsiooni võtteid, mõni palve-meditatsioon. Vaimusilma ees kujuteldav saab siis ajapikku ka reaalsuseks. Näitlejad harjutavad, suured meistrid tavategijatest rohkemgi veel. Usuhiiglased mediteerivad, treenivad oma sisemaailma. Tavainimesele see veelgi olulisem.
Harjutage, võtke mitmeid asju näitemänguliselt.
Head harjutamist ning näitlejameisterlikkust - eelkõige enda Sise-Mina vaatevinklist. '
Jüri O.-M. Ennet