Teraapia kohta küsimus 06.08.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Miks mõni arst ei suuna patsient psühholoogi juurde? Kas on olemas selliseid häireid millega pole mõtet psühholoogi juurde suunata, sest pole sellest kasu? Millal mõni arst hakkab kaaluma psühholoogi kaasamist üldse.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ärevus, uni, depressioon - need ilmselt on ja vajavad ka selles suunas ravi ja ennetust. Nendega tegeleda (vt varasemaid)

Aga need tunduvad sekundaarsed probleemid olema. Põhiprobleem tundub kahtlustamine, usaldamatus, negativism ja sellega seonduv. Psühhiaatri poolt määratud Ketipinor (kvetiapiin) on vajalik, ilmselt annust vaja korrigeerida. See olgu esiplaanil (või mõni teine selle rühma psühhofarmakon).

Ise peab aktiivselt enda tervise tugevdamisega tegelema - terapeut ei tee terveks, terveks teeb end igaüks ikkagi ise - harjutusi tehes (pingetest vabanemised-relaks-harjutused, unehügieen, ...Päevik..Terves kehas terve meeleolu, enesehinnang hingeelu..printsiipi kasutada jne vt varasemaid soovitusi).

Iga tera tervise varasalve on kasuks,
Ise tuleb tegutseda, nagu spordis.
Mona-Linda naeratus -aitab, optimistlik suhtumine endasse ja oma võimetesse.
Head harjutamist ja koostööd psühhiaatriga.
Jüri O.-M. Ennet