Kuidas saan oma meest aidata.. 26.04.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 28a naine. Oleme elanud mehega 8 aastat vabasabielus. ja toesti armastan teda . Ta on 40a. (Lapsi ei ole )
Kuskil 1.5 aastat tagasi ta hakkas jooma, aasta tagasi oli joonud terve talv (iga päev oli pohmell) ja siis meil oli riidad ,nyyd on mingi 1-2 kord kuus.
Ta mitte midagi ei räägi minule oma problemidest, kui ma hakkan kysima siis ytleb et koik on korras voi ei vasta ja kui hakkan estima kordavaid kysimusi ta läheb vihaseks aga ei ytle mitte midagi. Koike probleeme ta hoiab enda sees..
Samuti meie sex elu on kehv, 1 kord kuus. Olen kysinud kas on temal armukest jne - ytleb et ei ja ikka armastab mind. Ma tegelikult usun et temal ei ole kedagi.
Tänä ma koristasin ja leidsin kappis - terve hulk depresante ja viagra. Retseptid on 1.5 aastat vanat ja siis on ka uued. Ma lugesin paberid... ja sain aru et umbes 1.5 a tagasi ta isegi ei känud 4 kuud tööl ( see oli see joomise period) ja temal on masendus & on juba 1.5a ta vottab antidepresante .
Ma saan aru et antideprasantit mojuvad sex aktiivsuse peale... ja selle jaoks on viagra...

Ma ostustasin et ei ytle midagi et ma tean seda koike, aga kuidas ma saan teda aidata ? Kas on minus viga et ta läks masendusse voi on see sexis ...
Kas Te oskate mind aidata ?
Suured suured tänud

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Depressioon tekitab sexi-probleeme. Antidepressandid aitavad masendusest vabaneda ja seega ka sex-häireid taandada. Selle raviperioodi käigus võib kasutada "turgutavaid" rohtusid: Viagra, Cialis, Levitra - just nii, nagu tohter kirjutab.
Alkoholism on pseudo - veidi nagu lõõgastab pingeid, aga juba kerge üledoosi korral tekib "libastumine" alkoholismi e sõltuvus-haiguse radadele.
Alkoholism on kõrvaldatav, depressioon on kõrvaldatav.
Teie omavahelised suhted vajavad nn naiselikku tarkust - kuulake oma sisehäält ja nii tegutsegegi.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet